V současné době vlastní 4 psy – A. kokřici Bettinku (14let), Německou ovčandu Meggy (6let) a dva kluky Bígly, Messiashe (3roky) a Sheldona (1rok). V minulosti se věnovala zejm. závodění v agility, canisterapii a flyballu. Krátce na to, co se v jejích rukách ocitl Messi, začala svou pozornost věnovat tréninku pozitivní motivací. Absolvovala tedy mnoho seminářů a přednášek předních českých (RNDr. František Šusta, MVDr. Martina Magnoli Klimešová, Jana Kořínková, Pavla Klučková) a zahraničních trenérů (Anne Lill Kvam). V roce 2012 založila svou vlastní psí školu „Jihočeskou psí akademii“, kde jsou veškeré tréninky (včetně sportů, tedy i flyballu) vedeny metodikou pozitivní motivace. V současné době se svými psy věnuje převážně flyballu, dogtrekkingu, okrajově agility a obedience. Se svým manželem Honzou pořádají semináře a přednášky po celé ČR, propagují pozitivní trénink různých sportů a přispívají do české kynologie různými články.
"Pro mně je největším úspěchem a cenou zároveň fakt, že mohu pomáhat psům a lidem odstranit ze svého života negativní stres, používání trestů a strach."
Lucie již od svých čtyř let vyrůstala se psy. V roce 2004 (tehdy ve 13ti letech) získala svého prvního psa, fenečku plemene zlatý retrívr, se kterou navštěvovala později cvičák, praktikovala canisterapii a společně s Meggy se také zúčastnila své první výstavy v roce 2005 – mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích, kde v konkurenci 18ti fen obstály na 1. místě s titulem CAJC. S Meggy také složila canisterapeutickou zkoušku a ZOP. Později se Lucie stala pomocným výcvikářem a pořídila si svého druhého psa – fenku kolie dlouhosrsté. S touto fenkou se zaměřila především na výstavy a chov. Výstavní kariéru mají opravdu bohatou a mají se čím chlubit. Saphira se stala mnohokrát vítězkou a tak má již na svém kontě zaslouženě sedm splněných šampionátů včetně interšampiona. Momentálně má Lucie ještě mladou fenku kolie, která je již také trojnásobnou šampionkou.
Lucie se zúčastnila již několika desítek výstav v Česku i v zahraničí se svými či s cizími psy. Největší chloubou pro ní však je účast na nejprestižnější výstavě světa – Cruft´s show 2011, konané v Anglii. Lucie má chovatelskou stanici kolií dlouhosrstých Niarra.
Ke kynologii jsem se dostal díky Terezce tj. v roce 2010. Prvního psa, se kterým jsem měl tu možnost pracovat byl bígl
Messiash. Snad jen díky němu a Terky trpělivosti jsem se dostal hned k metodice pozitivního posilování. Společně se současnými trenéry JČPA se pravidelně vzdělávám na seminářích o pozitivním posilování, klikr tréninku a dalších tréninkových nástrojích a postupech u předních českých i zahraničních odborníků.
Mimo trénování flyballu a mushingu mám na starosti veškerou propagaci, marketing a koordinaci v rámci akademie. Také technickou podporu webových stránek JČPA a údržbu celého cvičiště + se podílím na organizaci všech akcí.
Pavla Gašpárková má 6letého křížence Franca. Aktivně se spolu věnují různým psím sportům a mezi jejich nejoblíbenější patří dogfrisbee. Od roku 2009 tento sport provozují závodně a mají za sebou již mnoho úspěchů.
Hluboká minulost:
1) pes kříženec husky - rváč, zdrhač, požírač, lovec, čuchač, ochcávač, erotoman. Tahač. Bez vědomostí o pozitivce a bez ambicí na psovi něco měnit.
Minulost:
1) fena SBT krycí jméno Kotleta - sobec, oportunista, agresor, zloděj, čuchač, rváč, individualista. Tahač pouze občasný. Vědomosti - vystudovaný bakalářský obor Kynologie na ČZU, nespočet seminářů a školení s lektory z ČR i zahraničí. Ambice - Mistrovství světa: agilty, dogdancing, obedience, nosework.
Současnost:
1 fena SBT krycí jméno Kotleta - miláček rodiny, obětavý požírač drobků od stolu, povaleč, dobře budu milovat i tu manipulaci, jen mě nechte spát pod peřinou.
1 pes SBT krycí jméno Salám - syčák, roztomilouš, dříč, sprinter, vítač, fňukna, řvu když nemůžu běhat. Taháč jak magor.
Vědomosti - zrají. Ambice - nemám.